start / Aktualności

Nie grasz, nie wygrasz

W przypadku tego tytułu nie mieliśmy na myśli jedynie gier sportowych, a gry w szerszym znaczeniu – planszowe, logiczne, rozrywkowe, komputerowe i wszystkie inne, w które przyszło Wam kiedyś grać. Dają nam one dużo radości, podnoszą morale, uczą, łączą pokolenia, ale przede wszystkim pozwalają nam rywalizować. Czy mają również inne zalety?

Nie będziemy Was przekonywać do tego, że gry są dobre, bo dla nas to oczywiste. Pomimo, że to zdanie nie jest specjalnie odkrywcze, ma dla nas duże znaczenie, ze względu na najbliższą przyszłość. Minęły już czasy, w których gry komputerowe były traktowane jako zło wcielone, a tylko planszówki cieszyły się dobrą opinią. Dziś te drugie wracają do łask i przeżywają swoją drugą młodość, a gry komputerowe (e-sport) to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie, uznawana za branżę przyszłości. Doszliśmy również do miejsca, w którym gry, sport, świat rzeczywisty i wirtualny zaczęły ze sobą ściśle współgrać i wyraźnie na siebie oddziaływać. Football Academy nie zostaje w tyle i idzie do przodu wraz z trendami, wyznaczając właściwy kierunek rozwoju. Co mamy na myśli? Przekonacie się już w przyszłym tygodniu, a dziś w naszych social mediach pojawiła się tajemnicza grafika, która może Wam pomóc rozszyfrować zagadkę. Zagramy w Scrabble?

Nie mamy wątpliwości – gry wspomagają prawidłowy rozwój, ponieważ w ich trakcie nasz mózg wchodzi na „wysokie obroty” i znajduje rozwiązania na wiele problemów. Idąc dalej zwiększają one naszą determinację, bo lubimy wygrywać, a przy tym kształtują naszą wyobraźnię, której otwartość jest niezwykle ważna w rozwoju człowieka. Gry kształtują także umiejętność pracy w zespole, uczą nas zwycięstw, ale też jak radzić sobie z porażkami. Przede wszystkim dają nam ogromną satysfakcję, ponieważ wszyscy kochamy grać! Dlaczego Wam o tym wszystkim mówimy?

 

Śledźcie nasze social media w tym tygodniu, szykujemy prawdziwą bombę.

 

A czy Wy gracie w gry ze swoimi dziećmi?

<< wstecz dalej >>

udostępnij