start / Aktualności

Za nami I stacjonarne szkolenie trenerskie Football Baby

Jednym z ważniejszych aspektów w naszych szkółkach, na który kładziemy wyjątkowy nacisk jest doświadczenie naszych kadr, przekładające się na pracę z dziećmi. W miniony weekend centralny ośrodek Football Baby w Opolu miał przyjemność przeprowadzić pierwsze szkolenie dla trenerów, na którym poza zdobytą wiedzą było także dużo zabawy i uśmiechu!

Dzień rozpoczął się od aromatycznej kawy i pysznego poczęstunku, który był pozytywną zapowiedzią tego dnia. Następnie, trener Seweryn Łysoń podczas godzinnego treningu z maluchami i ich rodzicami wykazał się zaangażowaniem i kreatywnością w prowadzeniu ćwiczeń, które swoją drogą były idealnym połączeniem gry z falą śmiechu i wysiłku, które doskonale charakteryzują projekt Football Baby.

- Jednym z ćwiczeń było przemieszczanie się z piłką przy nodze po stadionach piłkarskich, czyli kolorowych okręgach ułożonych ze stożków w narożnikach boiska. Na środku było 6 bramek ustawionych plecami do siebie. Każdy kolor miał przypisany inny stadion piłkarski, a na sygnał od trenera o strzał, dzieci korzystały z bramek zdobywając punkty. Dokładałem presję czasu licząc od 10 do 1 podtrzymując relacje z dziećmi i rodzicami – mówił Seweryn Łysoń, Trener UEFA B, Manager Football Academy Opole i Manager Football Baby Opole.

Trening w Football Baby to nie tylko zabawa, to także miejsce w którym kształtujemy dzieci fizycznie, społecznie i emocjonalnie, a rodzic buduje nierozerwalną więź z maluchem. Seweryn – jeden z organizatorów I stacjonarnego szkolenia dla trenerów Football Baby zapytany o to jaki jest główny cel treningu w tym projekcie odpowiedział, że jest nim budowa relacji z dziećmi i rodzicami, co może dać długofalowe profity pod kątem kontynuacji przygody w Football Academy. Trening miał elementy prowadzenia piłki oraz strzału na bramkę w formie dobrej zabawy pod delikatną presją czasu oraz podstawowego rozwijania inteligencji.

Jeszcze większy akcent na sprawy pozasportowe miał kolejny z prelegentów, którzy pojawili się tego dnia w Opolu, ponieważ z pewnością takim punktem było szkolenie przeprowadzone przez Katarzynę Błaszków – certyfikowaną terapeutkę NDT Bobath, NDT Bobath Baby, SI, FITS, a także autorkę książki dla rodziców niemowląt. Pani Katarzyna bierze udział w wielu szkoleniach dotyczących form terapii dzieci, a niedzielne szkolenie miało za zadanie zbliżyć uczestnikom temat: ,,Dobry trener = wiem, rozumiem, szanuję i stymuluję.” Jej zaangażowanie pomogło uczestnikom omówić ważne elementy, które nie tylko określają dobrego trenera, ale też mają realny wpływ na relacje z bardzo młodym pokoleniem piłkarskim.

Zobacz wideo z I stacjonarnego szkolenia dla trenerów Football Baby (kliknij). 

CO BYŁO DALEJ? 

Bez przerwy kawowej się nie obeszło. Zgromadzeni w opolskim Football Parku trenerzy mieli czas na krótki odpoczynek dla umysłu, a po chwili Seweryn Łysoń był już gotowy, by przedstawić metodologię pracy Football Baby na podstawie ośrodka w Opolu. Po tak aktywnym szkoleniu uczestnikom zostały wręczone certyfikaty potwierdzające udział i nowo zdobyte doświadczenie w pracy dziećmi - doświadczenie, które z pewnością wniesie duże zmiany w przyszłej pracy i relacji między dzieckiem, a trenerem.

Pierwsze koty za płoty, a to oznacza tylko jedno.. Nie kończymy tej ścieżki. Kolejne szkolenia już niebawem!

<< wstecz dalej >>

udostępnij