start / Aktualności

Treningi dla dzieci przy aktywnym udziale rodzica

Dla dzieci każda aktywność fizyczna jest zabawą. I to bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu bardzo chętnie włączają się w każdą zaproponowaną formę sportowych gier. Rodzice, rozumiejąc dobry wpływ ruchu na zdrowie swoich pociech, już od najmłodszych lat starają się dopasować im odpowiednie zajęcia ruchowe. 

To zadanie często okazuję się trudne do zrealizowania. Najmłodsze dzieci wśród dużej ilości rówieśników często są speszone, wycofane i szukają kontaktu z rodzicem. Jak temu zaradzić? 

WYPRÓBUJ FOOTBALL BABY

Projekt Football Baby to rewolucyjne podejście do aktywności fizycznej dla dzieci w wieku dwóch i trzech lat. Jego głównym założeniem jest aktywny udział rodzica w treningu. Każdy zestaw ćwiczeń dla dzieci został stworzony w taki sposób, by angażować zarówno dziecko, jak i rodzica.

Inicjatywa Football Baby nie jest szkółką piłkarską dla dzieci. To unikalne zajęcia, które przygotowane są w oparciu o autorską koncepcję szkolenia. Podstawą organizacji zajęć dla dzieci w tym przedziale wiekowym jest zastosowanie metod, form i środków dydaktycznych uwzględniających wiek, zaawansowanie motoryczne, zainteresowanie oraz potrzeby. Oczywiście z uwzględnieniem roli rodzica w treningu.

AKTYWNY RODZIC TO AKTYWNE DZIECKO

Aktywność fizyczna powinna być nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Badania wykazują, że bardzo dobrze wpływa ona na nasz układ odpornościowy, krążenie czy zdrowie psychiczne. Ciężko jest znaleźć informacje o złym wpływie sportu na zdrowie, a mimo to tylko nieco ponad połowa Polaków jest aktywnych fizycznie. 

Sport jest dla każdego i można zacząć uprawiać go w każdym wieku. Jednak najważniejsze wzorce i nawyki wyrabiamy sobie w trakcie pierwszych lat życia, dlatego tak ważny jest dobry przykład rodzica. To, w jaki sposób zainspirujemy dziecko do uprawiania sportu, nie ma zbyt dużego znaczenia. Ważne, by to zrobić. Aktywny rodzic to aktywne dziecko. 

SZTUKA BUDOWANIA RELACJI Z DZIECKIEM

Powróćmy jednak do wspólnych ćwiczeń dla dzieci i rodziców, ponieważ one przyniosą nam nie tylko sportowe profity. Wspólna aktywność fizyczna może skutecznie umocnić nasze relacje z dzieckiem. Sportowe zabawy wyzwalają w nas i w dzieciach duże pokłady endorfin i pozytywnej energii, które mają duży wpływ na nasze ogólne samopoczucie. 

SZANSA NA NOWE ZNAJOMOŚCI

Przedszkole, szkoła, praca, dom. Znana i nie zawsze lubiana monotonia wielu polskich rodzin. Szybko się do niej przyzwyczajamy i ciężko później nam z niej wyjść. Podobnie jest z ludźmi, którymi się otaczamy. Brak nowych aktywności, bardzo ogranicza dopływ nowych znajomości, które są bardzo potrzebne do tego, by się nieustannie rozwijać. Szansą na odświeżenie strefy relacji towarzyskich, na wymianę poglądów i spostrzeżeń z nowymi osobami są dodatkowe zajęcia. Tenis, pływanie, siatkówka czy piłka nożna? Wybierz zajęcia, które odpowiadają Ci najbardziej. 

SPOŁECZNE DOSTOSOWANIE DO GRUPY

W punkcie powyżej zwróciliśmy uwagę na fakt, że nowe zajęcia pozalekcyjne są szansą na nowe znajomości dla rodziców. Analogicznie dla dzieci są możliwością obcowania, z co raz to nowymi charakterami. Na wczesnych etapach rozwoju to bardzo ważne, by dziecko nawiązywało kontakty z dużą ilością rówieśników. Jest to swego rodzaju społeczne ćwiczenie dla dzieci, które w przyszłości zaprocentuje łatwiejszą adaptacją w przedszkolu czy szkole, o czym za chwilę. 

INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

Na ten punkt również chcemy spoglądać wielowymiarowo. Uczęszczanie na zajęcia dla dzieci od najmłodszych lat przyniesie bardzo wiele korzyści. Podstawowe z nich to umiejętność adaptacji do nowych osób, swego rodzaju oswojenie. Dzięki temu nasze dziecko w przyszłości lepiej zniesie nową grupę w przedszkolu czy nową klasę w szkole. Ponadto w Football Academy zauważyliśmy, że dzieci, które uczęszczały na zajęcia Football Baby, nie potrzebują czasu na aklimatyzację w szkółce piłkarskiej. Czyli ponownie proces aklimatyzacji w nowych warunkach wypada znacznie lepiej. Dodatkowo wyraźna jest chęć kontynuowania sportowej przygody przez większość podopiecznych i ich rodziców. Ponad 75% dzieci uczęszczających na zajęcia Football Baby kontynuuje swoją przygodę w szkółce piłkarskiej Football Academy.

JAK MY TO ROBIMY? 

Tworzenie odpowiednich warunków do ćwiczeń dla dzieci to nasza pasja, a relacje z rodzicami są naszą motywacją do ciągłego rozwoju i podnoszenia naszych kwalifikacji. Zobacz, jak wyglądają nasze zajęcia! 

MOŻE TO POMYSŁ NA BIZNES? 

Zastanawialiście się, jakby to było stanąć po tej drugiej stronie? Może podczas czytania tego artykułu mieliście wrażanie, że Wasze poglądy są zbliżone i chcielibyście propagować aktywny tryb życia wśród rodziców i dzieci w Waszej miejscowości?

Football Baby to nie tylko pomysł na dobre wejście w sportową przygodę, ale również pomysł na biznes dla aktywnych rodziców! Na naszej stronie internetowej posiadamy specjalną zakładkę, która pozwoli Ci się z nami skontaktować, jeśli jesteś zainteresowany otwarciem własnego oddziału (kliknij)! 

NASZE LOKALIZACJE

Aktualnie sieć Football Baby liczy 16 lokalizacji rozsianych po całej Polsce. Znajdziesz nas w: 

 • Białymstoku, 

 • Bielsku-Białej

 • Bogatyni, 

 • Bydgoszczy, 

 • Chełmnie, 

 • Częstochowie,

 • Giżycku, 

 • Jędrzejowie, 

 • Krakowie, 

 • Lesznie, 

 • Łomiankach, 

 • Opolu, 

 • Pile, 

 • Suwałkach, 

 • Wałbrzychu, 

 • Warszawie. 

Zapisz się

Zapisz się przez formularz (kliknij) i weź udział w darmowych zajęciach próbnych w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Po dokonaniu zapisu skontaktuje się z Tobą manager oddziału Football Baby i opowie o szczegółach pierwszego treningu.

Do zobaczenia na zajęciach! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij