start / Aktualności

Szlachetna Paczka z Football Academy Warszawa

Szanowni Rodzice,

Wraz ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia jako Społeczność Football Academy Warszawa postanowiliśmy zaangażować się w ogólnopolski projekt “Szlachetna Paczka”.
Więcej o projekcie możecie Państwo przeczytać tutaj

Poniżej przedstawiamy charakterystykę rodziny wybranej przez Zespół Football Academy Warszawa:
 

“Pan Marcin (43 l.) wraz z żoną Anną (44 l.) wychowują czwórkę dzieci. Trzech synów – Adama (19l.), Oskara (17 l.) i Wojtka (9 l.) oraz córkę Monikę (12 l.) . Pan Marcin od lat pracuje jako operator linii montażowej. Do niedawna pensja obojga rodziców zaspokajała potrzeby rodziny. Jednak pół roku temu zdiagnozowano u pani Anny niedoczynność tarczycy. Podczas badań okazało się także, że choruje ona na bezdrgawkową odmianę padaczki. Pani Anna zmaga się także z depresją. Mimo starań, pani Annie nie została przyznana renta. Kilka dni temu podjęła pracę, na której wykonywanie pozwala jej stan zdrowia. U pana Marcina lekarze stwierdzili niedobór witaminy B12, a u dzieci witaminy D3. Przez ostatnie 5 miesięcy rodzina utrzymywała się z pensji pana Marcina (2100 złotych). Dodatkowym źródłem dochodów jest wsparcie w programie „Rodzina 500+”. Jednak po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i koniecznych wydatków na leki, rodzinie zostaje niecałe 400 złotych na jednego członka. Rodzina spłaca kredyt, który zaciągnęła, aby móc, co wrzesień, kupować dzieciom podręczniki i pomoce szkolne. Myśli rodziców zaprząta fakt, że nie starcza pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków, rodzina posiada zaległości z opłaceniem czynszu. Czasem ciężko jest im wygospodarować pieniądze do końca miesiąca. Cała rodzina jest bardzo utalentowana muzycznie. Oskar uczy się samodzielnie grać na pożyczonej gitarze. Marzy o własnej i w tym celu odkłada pieniądze zarobione drobnymi naprawami komputerów. Adam śpiewa w chórze, Monika lubi tańczyć. Najmłodszy syn jest bardzo komunikatywny. Pani Anna dobrze radzi sobie w sprawach ekonomicznych. To właśnie ona zarządza budżetem domowym tak, by dzieciom niczego nie zabrakło. Dba także o rachunki, aby nie zostali odcięci od prądu czy wody. Pan Marcin bardzo łatwo uczy się języków. Rodzina jest bardzo zżyta i pogodna. W ciężkich chwilach zawsze mogą liczyć na swoje wsparcie. Jako najważniejszą potrzebę rodzina określa pralkę – w starej zepsuło się wiele części a funkcjonowanie w sześcioosobowej rodzinie bez sprawnej pralki jest bardzo ciężkie i czasochłonne. Jest to niestety duży, jednorazowy wydatek, na który rodzina nie może sobie pozwolić. Bardzo przydałby się nowy kran do zlewu w kuchni, gdyż obecny jest zepsuty, co utrudnia zmywanie naczyń. Produkty żywnościowe znacznie odciążyłyby budżet rodzinny.”

 

Najważniejsze potrzeby Rodziny:

- Żywność: herbata, kasza, cukier, kawa, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy, konserwy rybne, dżem, woda, wafle ryżowe

- Pralka ładowana od dołu - do 5 kg

- Kran stojący - montowany do zlewozmywaka

 

Ponadto wśród innych potrzeb wymieniane są:

- Środki czystości: proszek do prania (Persil), płyn do mycia naczyń, mydła/żele myjące, pasta oraz szczoteczki do zębów

- Elementy wyposażenia mieszkania: pościel, garnki, czajnik kuchenny gazowy

- Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik, bibuła.

- Odzież: spodnie bawełniane (dres)

- Karma dla psa

- Indywidualne upominki dla członków rodziny: piłka do gry w piłkę nożną i do piłki ręcznej, etui na telefon, książka Ricky Roday-Ognisty Tron, Cień Węża oraz kapodaster do gitary

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wspomożenie finansowe (symboliczne 5 zł) lub rzeczowe. Informujemy, iż z przekazanych przez Państwa środków pieniężnych moglibyśmy sfinansować najważniejsze potrzeby rodziny.

Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje nt. Szlachetnej Paczki lub ewentualnej współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny ( 732 926 911) z Football Academy Warszawa.

Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w radość i uśmiech rodziny.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Football Academy Warszawa

 
<< wstecz dalej >>

udostępnij