start / Aktualności

Szlachetna Paczka z Football Academy Warszawa

Szanowni Rodzice,

wraz ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia jako Społeczność Football Academy Warszawa po raz kolejny postanowiliśmy zaangażować się w ogólnopolski projekt “Szlachetna Paczka”.

Więcej o projekcie możecie Państwo przeczytać tutaj.

Poniżej przedstawiamy charakterystykę rodziny wybranej przez Zespół Football Academy Warszawa:

 

“Pani Zofia (56 lat) jest rodziną zastępczą dla dwójki jej wnuków: Michała (7 lat) i Krysi (12lat).

Rodzina mieszka w mieszkaniu służbowym babci, która ma przydział tylko na czas pracy, przyszłość jest niepewna. Babcia postanowiła zająć się wychowaniem wnuków ze względu na problem alkoholowy swojej córki. Córka popadła w różne nałogi, co doprowadziło ją do zaciągnięcia długów. Pani Zosia ratując córkę i rodzinę przejęła wierzytelności, które teraz spłaca. Od lat łączy obowiązki zawodowe z opieką nad wnukami. Niestety miesięczna rata zadłużenia pochłania całą pensję pani Zofii. Po odliczeniu kosztów mieszkania na jedną osobę przypadają 463 zł miesięcznie. Pomimo zdrowotnych i finansowych trudności rodzina stara się godnie żyć. W domu panuje atmosfera miłości, pani Zosia dba o wnuki i pielęgnuje ich zainteresowania. Jest również perfekcyjną panią domu. Krysia bardzo ładnie śpiewa i występuje, lubi taniec, akrobatykę i siatkówkę. Kacper ma talent plastyczny. Rodzina potrzebuje środków czystości, które znacznie odciążyłyby budżet domowy. Ze względu na rosnące dzieci bardzo by się przydały buty i odzież.”

 

Najważniejsze potrzeby rodziny:

 

  1. Żywność trwała: Herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mleko,
  2. Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon,
  3. Odzież: bluzka z długim rękawem, spodnie (jeansy) męskie i damskie, kurtka (przejściowa, męska), kurtka zimowa (damska)
  4. Obuwie: Kozaki krótkie (zimowe, damskie), półbuty zimowe (męskie)
  5. Pomoce szkolne: farbki, bloki techniczne kolorowe A3 i A4, farbki plakatowe
  6. Wyposażenie mieszkania: prześcieradło 160x200, zasłony (dł 280 cm, szer. 300 cm), lampka biurowa
  7. Zestaw garnków
  8. Mikrofala

 

Potrzeby dodatkowe:

  1. Telewizor – Pani Zofia (56 lat) korzysta z 14-calowego, starego kineskopowego telewizora

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wspomożenie finansowe (symboliczne 5 zł) lub rzeczowe. Informujemy, iż z przekazanych przez Państwa środków pieniężnych moglibyśmy sfinansować najważniejsze potrzeby rodziny.

Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje nt. Szlachetnej Paczki lub ewentualnej współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny ( 732 926 911) z Football Academy Warszawa.

Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w radość i uśmiech rodziny.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Football Academy Warszawa

<< wstecz dalej >>

udostępnij