start / Aktualności

Piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka!

W Dzień Dziecka na Stadionie w Piaskach odbył się Rodzinny Piknik Sportowy. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Michała Stępnia – nowej twarzy w zarządzie Piaskowianki Piaski - oraz włodarzy szkółki piłkarskiej Football Academy Jędrzejów. Piknik rozpoczął się w sobotę od godziny 14, a każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie…
Imprezę zainaugurowały zajęcia Zumby dla dzieci prowadzone przez Monikę Putowską – Kulińską. W takt muzyki spora grupa najmłodszych świetnie się bawiła. W czasie pikniku został rozegrany mini-turniej piłki nożnej dla dzieci, w którym wzięli udział młodzi zawodnicy Piaskowianki i FA Jędrzejów. Inną formą rywalizacji był turniej w wirtualną odmianę piłki nożnej – FIFA 19, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych dzieci wielką frajdą była możliwość darmowego skorzystania z okazałych dmuchańców, zjeżdżalni, basenu z kulkami czy trampoliny. Za miło spędzony czas przez najmłodszych uczestników pikniku dbała Anna Rybińska z Football Baby Jędrzejów, która czuwała nad zajęciami ruchowymi dla dzieciaków w wieku 2-4 lat. Dużą atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był przyjazd i pokaz motocykli zaprezentowany przez Jędrzejowskie Koło Motorowe Vidmo. Każdy z dzieciaków mógł usiąść na okazałych maszynach i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Punktem kulminacyjnym pikniku było przedstawienie w pawilonie klubowym modelu współpracy pomiędzy FA i Piaskowianką oraz podpisanie umowy pomiędzy tymi podmiotami. Po podpisaniu stosownych dokumentów flagi klubowe Football Academy Jędrzejów oraz Piaskowianki Piaski zostały przewiezione przez członków JKM Vidmo po Jędrzejowie, po czym oficjalnie wciągnięto je na maszty na stadionie w Piaskach. Warto podkreślić, że przez cały czas trwania imprezy Koło Gospodyń Wiejskich w Piaskach serwowało pyszne jedzenie, które cieszyło się ogromnym powodzeniem. Każdy z przybyłych osób na piknik mógł skorzystać z boisk do piłki nożnej, siatkówki oraz badmintona, które były oblegane przez rodziców z dziećmi. Piknik zakończył się wspólnym oglądaniem finału Ligi Mistrzów na świeżym powietrzu przed pawilonem klubowym Piaskowianki.
Organizatorzy Pikniku mają nadzieję, że impreza stanie się cykliczna i na stałe wpiszę się w harmonogram działalności obu zaprzyjaźnionych klubów. Tym bardziej, że opinie o imprezie i jej odbiór był bardzo pozytywny przez zgromadzonych rodziców z dzieciakami.

<< wstecz dalej >>

udostępnij