start / Aktualności

Football Baby Wałbrzych POMAGA!

Drodzy Rodzice,

     Po raz pierwszy Football Baby Wałbrzych ma zaszczyt pomóc rodzinie z najbliższej okolicy pod szyldem Szlachetnej Paczki!
Połączymy siły z Football Academy Wałbrzych i mam nadzieję, że uda nam się uszczęśliwić prezentami wybraną przez nas rodzinę.

Potrzeby są podstawowe: jedzenie, ubrania, środki czystości. Wasz Maluch może podarować dzieciom z rodziny np Misia, bajkę lub z pomocą rodzica wypisać kartkę.
Pamiętajcie proszę, że rzeczy które przekażemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli przekazujecie ubrania - proszę Was, żeby były zadbane. Pamiętajmy, że drugi człowiek otworzy ten prezent. Sprawmy, żeby poczuł się wyjątkowo.

Przez najbliższe dwa weekendy (25.11 oraz 02.12) będzie można na nasz trening przynieść rzeczy, które chcielibyście przekazać rodzinie. RZECZY NIE MUSZĄ być zapakowane, ponieważ będziemy musieli przepakować je do większych kartonów, obkleić papierem świątecznym i nakleić kod wybranej rodziny. Dopiero tak zapakowane i obklejone kartony mogą trafić do magazynu (09.12 i 10.12) skąd pojadą do naszej Rodziny. Każdy z Was może przygotować paczkę składającą się z dowolnych artykułów/ubrań – niczego nie narzucam. Proszę Was jednak o dopytanie swoich mam, znajomych, przyjaciół o ubrania, których może już nie używają, a naszej Rodzinie się przydadzą – to nic nie kosztuje😉!

Wybrana przez nas rodzina konkretnie określiła swoje potrzeby, oto one:

Żywność trwała:
Herbata, kawa kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, mąka, makaron, olej, Bebilon 2

Środki czystości:
Proszek do prania (tylko Vizir – inny uczula), płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, chusteczki nawilżające, pampersy Dada 4

Odzież:

Damska (zimowa, rozmiar L 158 cm)
Kurtka, odpinany sweter, koszulki, bootki (roz. 37), czarne kozaki (roz. 37)

Męska (zimowa, rozmiar L 180cm)
Kurtka, trapery (roz. 42)

Odzież dziecięca (zimowa i przejściowa roz.122)
Traperki (roz. 29)
Przejściowe spodnie, koszulki

Przybory szkolne:
Papier kolorowy, kredki, plastelina, pisaki

Wyposażenie mieszkania:
Ręczniki, pościel dla chłopców (bajkowa), pościel dla p. Jolanty 2m x 2m, dywan.

Specjalne upominki:
-czarne kozaki damskie rozm 37 - Jolanta
-zegarek sportowo elegancji - Radek
-klocki Lego dla dzieci
-kolorowe książeczki dostosowane do wieku Filipa (0.5 roku)

Wiadomo, że jest to lista rzeczy najpotrzebniejszych, ale zachęcam też (dodatkowo) do kupna jakiś drobnych słodyczy dla dzieci czy dodatkowego jedzenia (trwałego), środków czystości. Może Wasze dzieci nie potrzebują już jakichś niezniszczonych zabawek i chciałyby je przekazać innym dzieciom? Na pewno też macie inne pomysły!

Tyle o potrzebach rodziny – teraz przedstawię Wam Jej opis, który dostarczył nam opiekun rodziny. Na prośbę rodziny imiona zostały zmienione:

„Pani Jolanta (32l.) wraz z panem Radkiem ( 29l.) wychowują trójkę dzieci : Tomka, Marcina (5l.) oraz Filipa(0,5 roku ). Pani Jolanta mimo wyższego wykształcenia postanowiła zając się przez pewien czas wychowywaniem dzieci. Obecnie jest na urlopie macierzyńskim, jednak bez wynagrodzenia, ponieważ nie miała wcześniej stałej pracy. Pan Radek pracuje w banku jako doradca bankowy, i jest w tym bardzo dobry. Mimo jednak najszczerszych chęci i najlepszych umiejętności nie jest w stanie zapewnić rodzinie lepszych warunków. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny – po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia (2880zł)– wynosi teraz około 490zł.  Pani Jolanta i pan Radek wraz z dzieciakami są małżeństwem bardzo dobrym, ciepłym i czułym w stosunku do siebie. Mają wielkie serca do zwierząt, sami adoptowali buldoga francuskiego, którego uratowano z hodowli, gdzie znęcano się nad psami. Mają w sobie dobroć, spokój i są rodziną, której cudownie byłoby pomóc. Mają wykształcenie, doświadczenie zawodowe ale mimo to w warunkach polskich trudno im żyć z trójką dzieci i móc zapewnić wszelkie potrzeby. Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często rodzinie brakuje pieniędzy, dlatego dla pana Radka i pani Jolanty szczególnie ważne są żywność i środki czystości. Dodatkowo potrzebują dużego dywanu, ponieważ dzieciaki bawią się na podłodze, a w budynku, w którym mieszkają są jedynymi lokatorami, którzy ogrzewają mieszkanie”.

 

Liczę na Wasze dobre serca!

Razem stworzymy najpiękniejsze paczki świąteczne w Wałbrzychu!

PS. Super duży dywan dla dzieci zafundują managerowie Football Academy i Fotball BabyPozdrawiam Was ciepło!

Justyna Jeka
Football Baby

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij