start / Aktualności

5 zabaw, które Twój maluch pokocha w domowym zaciszu

Czas spędzony wspólnie z dzieckiem jest najbardziej wartościowym i cennym, a nasze zajęcia są tego świetnym dowodem. Czasami jednak to nie wystarcza, a nawet jeszcze bardziej pobudza najmłodszych do działania, dlatego chcemy zainspirować Was do tworzenia ciekawych wspomnień, dzięki zabawom z maluchem w domu. Za moment odkryjecie radość z ruchu w czterech kątach!

Zajęcia Football Baby odbywają się raz w tygodniu, a bawić się i czerpać przyjemność ze wspólnych zadań można, a nawet trzeba każdego dnia, dlatego mamy dla was propozycje na spędzanie czasu razem:

1. Toczenie piłki pingpongowej z oddechem (od 3. r. ż.)
Zabawa na czworaka, polegająca na dmuchaniu piłeczki w wyznaczonym kierunku. Jej celem może być na przykład wprowadzenie i zatrzymanie na kartce papieru – jedynie dmuchając!

2. Idziemy w tany (od 3. r. ż.)
Wystarczy przygotować po jednej piosence z kilku kategorii – muzyka klasyczna, pop, rock, rap, disco i zachęcić dziecko do zilustrowania na swój sposób każdego fragmentu muzycznego. Bardzo ważne – obsypuj pochwałami!

3. Ciepło – zimno (od 3. r. ż.)
Zabawa dla kilku osób, która polega na ukryciu przedmiotu wybranego przez wszystkich. Wszyscy szukają i starają się znaleźć schowaną rzecz, a osoba która ukryła ją – kieruje pozostałymi wymawiając słowa takie jak ciepło - oznaczające dobry kierunek, zimno – oznaczające zły kierunek, wraz z imieniem. Wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie przedmiot!

4. Przeprawa przez rzekę (od 3. r. ż.)
Dziecko musi przejść przez „rzekę” (przedpokój, pokój) poruszając się tylko po kamieniach, którymi są poduszki jaśki, kawałki materiałów, złożone ręczniki lub ściereczki.

5. Pajęczyna z włóczki (od 3. r. ż.)
Tworzymy pajęczynę z włóczki oplatając nią stół i stoliki, a w środek rzucamy misia, bądź lalkę. Zadaniem dziecka jest uratowanie misia lub lalki jako super bohater, zanim nadejdzie pająk.

Mamy nadzieję, że nasze wypociny nie odejdą w kąt, a wy będziecie się dobrze bawić! Takich gier jest mnóstwo, a jeszcze więcej można skonstruować samemu. Nawet najprostsza, nieangażująca w 100% roli rodzica wywoła uśmiech na twarzy twojego syna, bądź córki.

Pamiętajcie – zmęczone dziecko to szczęśliwe dziecko.. i rodzic!

<< wstecz dalej >>

udostępnij